گروه شوکران چاوش

شرکت Qlogic با هسته اصلی قدیمی خود بنام Aliso Viejo واقع در کالیفرنیای ایالت متحده آمریکا، به عنوان یک شرکت تولید کننده راهکار های شبکه سرورها، شبکه بستر ذخیره سازی اطلاعات و نرم افزار های شتاب دهنده می باشد. همچنین این شرکت به عنوان ارائه دهنده تجهیزات جهت مباحث مجازی سازی، همگرایی بسترها و تجهیزات و راهکارهای رایانش ابری به عنوان شریک تجاری بسیاری از برندهای معتبر نظیر  HP، IBM، EMC  و … مشغول به فعالیت در بازار می باشد.

Fiber Channel HBA 2670 - ICTN

سری QLogic 2670  Gen5  از Fiber Channel Adaptor 16 Gb  ;به عنوان یکی از کارا ترین Fibre Channel Adapter  هایی است با ویژگی هایی مانند Dual-Port بودن ،  Line-Rate بالا  و Throughput  معادل ۱۶Gbps  و با کمترین بهره برداری از CPU شناخته شده است . Gen 5 Fiber Channel  پیچیدگی های دیتا سنتر را از طریق راه اندازی ساختار شبکه ذخیره ساز  بر طرف کرده است به علاوه از ویژگی های قدرتمند مجازی سازی پشتیبانی می کند، و مدیریت ساده ای دارد. این محصول نسل آینده ساختار شبکه ای ذخیره ساز ها را با پشتیبانی گسترده از مجازی سازی و محیط های Cloud به همراه توانایی استفاده با کارایی بالا از Fibre Channel  و ذخیره سازSSD  را فراهم می کند. این ویژگی ها باعث کاهش هزینه و پیچیدگی ها می شود، در حالی که سرعت بالای ۱۶Gbps  باعث حذف مانع I/O  بر سر سرورهای  Multicore  و MultiProcessor  می شود. این سری در دو مدل QLE2670  با یک پورت و QLE2672  با دو پورت ارائه شده است

سری QLogic 2690  Gen5   Enhancedاز Fiber Channel Adaptor 16 Gb  ;به عنوان یک مجموعه کامل از آداپتورهای  Single، Dual و Quad-port   است که برای Enterprise data center  هایی که نیاز به کارایی بالا FC،  مصرف بهینه برق، اطمینان پذیری و محافـظت برای محیط های مجازی و Cloud  های شخصی دارند، استفاده می شود.  این محصول بهترین در صنعت از لحاظ کارایی با بیش از ۲٫۶ میلیون IOPS  ( تا ۶۵۰k IOPS  به ازای هر  Port) با بهترین  Load balanceو گسترش پذیری خطی کارایی به ازای هر پورت است.  طراحی Port-Isolation به ازای هر پورت یک مسیر مستقل برای داده فراهم می کند که از انتقال خطا و تداخل Firmware  به تمامی پورت ها جلوگیری می کند. و دارای کارایی قابل پیش بینی و گسترش پذیر بر روی تمام پورت هاست. سری ۲۶۹۰ از QLogic  از تکنولوژی QLogic StorFusion  پشتیبانی می کند که امکاناتی چون Diagnostic  برای port  ها، Provisioning  سریع و کارایی تضمین شده هنگامی که با Brocade Gen 5 FC fabric  ارتباط داشته باشد تامین می کند.  سری QLogic 2690 از آداپتورها امکان صرفه جویی در برق تا ۷۵ درصد به ازای هر پورت را داراست که قابل رقابت در کاهش Total Cost of Ownership (TCO)  است. همچنین StarPower امکان مدیریت برق را برای کاهش مصرف و کاهش Footprint  در دیتا سنتر فراهم می کند.